Salford University

Manchester
  • Salford has climbed 19 places in The Times Higher Education’s (THE) 2017 Student Experience Survey to rank 67th of 122 institutions;
  • industry connections;
  • ranked highly overall for academic experience (42) and student welfare (60);
  • the best possible outcome in the new Teaching Excellence Framework (TEF) assessment.
O uczelni
Wymagania rekrutacyjne
Zakwaterowanie
Mapa

Uniwersytet Salford to innowacyjna uczelnia zapewniająca przyjazną, ożywioną atmosferę i komfortowe warunki do studiowania. Trzy spośród czterech campusów uniwersyteckich położone są blisko siebie, w otoczeniu zieleni, zaś czwarty z nich znajduje się obok siedziby BBC, jednego z głównych partnerów Uniwersytetu. Wygodną komunikację w obrębie kampusów i pomiędzy obiektami uczelni zapewnia bezpłatny autobus uniwersytecki. Główne miasteczko uniwersyteckie oddalone jest od centrum Manchesteru o zaledwie 3 km. Studenci mogą więc uczyć się i odpoczywać w zacisznej, zamkniętej przestrzeni kampusu, jak i poszukać rozrywek tuż obok, w centrum miasta. Manchester spełni także oczekiwania miłośników podróży i osób aktywnych, żądnych nowych wrażeń. Wiele godnych polecenia rozrywek, zabytków i ciekawych miejsc można znaleźć już w samym mieście, a znakomite połączenia komunikacyjne z innymi miastami jak: Liverpool, Leeds, York, pozwolą na poznanie także innych wartych odwiedzenia miejsc Anglii. Do Londynu natomiast można dotrzeć w ciągu zaledwie dwóch godzin. 

Jak każda uczelnia dbająca o wysoki poziom, Uniwersytet Salford rozwija kontakty i współpracę z firmami w regionie. Przynosi to obustronne korzyści: Uniwersytet dzieli się wiedzą zdobytą poprzez badania naukowe i dostarcza na rynek pracy wykwalifikowanych specjalistów, a firmy partnerskie dają absolwentom możliwość wykorzystania zdobytej wiedzy, oferują miejsca pracy i przestrzeń do wdrażania pomysłów.

W działalności naukowej uczelnia koncentruje się  na praktyce, rezygnując z zagadnień teoretycznych. Dzięki temu studenci zdobywają wiedzę i doświadczenie praktyczne, oparte o aktualne trendy i mogą sprostać wyzwaniom współczesnego świata w wybranej dziedzinie.

Uniwersytet, chcąc stwarzać swoim studentom jak najwięcej możliwości, prowadzi program Salford Advantage. Powstał on, aby wspierać ich w zdobywaniu różnorodnych doświadczeń, które pozwolą stać się konkurencyjnymi na rynku pracy. Program proponuje pomoc w poszukiwaniu  miejsca praktyki i różnych form zatrudnienia, począwszy od pracy zawodowej po ukończeniu studiów, przez dorywcze prace na lato lub w niepełnym wymiarze godzin, aż po różne formy wolontariatu. Salford Advantage wspiera także w sprawach związanych z poszukiwaniem pracy: pomaga stworzyć dobre CV, czy przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. 

Programem tym objęci są wszyscy studenci. Stały nadzór nad systemem gwarantuje im wygodne i skuteczne poszukiwania zatrudnienia w oparciu o najaktualniejsze informacje i oferty pracy. 

Uczelnia stara się nie tylko umożliwić zdobywanie różnorodnych doświadczeń, lecz inwestuje w zasoby ludzkie i wyposażenie. Biblioteka uniwersytecka zatrudnia ponad 2000 pracowników, zaś studenci mają do dyspozycji około 900 stanowisk w salach komputerowych (niektóre z nich czynne całą dobę).  W zasobach biblioteki  znajduje się 16000 dokumentów elektronicznych, około  20000 czasopism oraz niezliczona ilość książek. Na terenie Uniwersytetu można korzystać z bezpłatnego dostępu do Internetu.

Rzecz jasna, życie studenckie nie składa się tylko z nauki i pracy. Na terenie uczelni znajdziesz mnóstwo rozrywek i możliwości, by spędzić czas atrakcyjnie i aktywnie.

Odpocząć lub rozerwać się można w jednej z kafejek, jest ich tak wiele, że każdy znajdzie w nich klimat odpowiedni dla siebie. Wielką popularnością cieszy się bar uniwersytecki prowadzony przez  stowarzyszenie studenckie oraz bar sportowy. Są też kafejki internetowe, oraz sale spotkań  i itd.

O integrację kulturową  studentów międzynarodowych dba International Life Centre. Centrum stara się jednoczyć wielokulturowe środowisko, zapewnia przedstawicielom różnych kultur warunki współpracy i komunikacji,  organizuje rozmaite imprezy. Na terenie Uniwersytetu działają także muzeum oraz galeria sztuki.  Informację o ciekawych wydarzeniach lub organizowanych w najbliższym czasie przedsięwzięciach możesz znaleźć w kalendarzu imprez.

Nowi studenci mogą czuć się zdezorientowani i zagubieni w rozległej przestrzeni i ogromie uczelnianych spraw, a także nieświadomi dostępnych możliwości i usług. Uniwersytet proponuje pomoc, która ułatwi zaaklimatyzowanie się w nowych warunkach. Taką możliwość daje organizowany dla studentów pierwszego roku  Welcome Week, podczas którego poznają oni organizację uczelni, realizowane przedmioty. Można też skorzystać ze wsparcia Mentora, który w pierwszych tygodniach studiów jest przewodnikiem po Uniwersytecie, pomaga uporać się z trudnościami, udziela odpowiedzi na wszystkie pytania. Osoby mające trudności w nauce mogą skorzystać z dodatkowych zajęć i konsultacji. Specjalną opieką otacza się studentów niepełnosprawnych, stwarzając im jak najlepsze warunki do studiowania. W rozwiązywaniu różnych problemów osobistych możesz liczyć także na wsparcie uczelnianego psychologa. 

Uniwersytet Salford stanowi wspaniałe miejsce do studiowania dla wszystkich, którzy poszukują studiów na wysokim poziomie, ale i w przyjaznym otoczeniu. Jest idealnym miejscem dla każdego, kto chce spróbować swoich sił i zdobyć ciekawe oraz wszechstronne doświadczenia.

Tutaj można pobrać najnowszą broszurę University of Salford.

Licencjackie

Wymagania rekrutacyjne

Wymagana średnia z matury: przynajmniej 65%*

  • Świadectwo ukończenia drugiej klasy (liceum) lub trzeciej klasy (technikum) – załącz ten dokument jeśli wciąż się uczysz i dlatego nie masz jeszcze świadectwa ukończenia szkoły średniej. Nie musisz załączać tłumaczenia tego dokumentu.

  • Świadectwo dojrzałości oraz świadectwo ukończenia szkoły średniej – w przypadku ukończenia szkoły średniej wystarczy, że do formularza aplikacyjnego załączysz świadectwo dojrzałości (maturalne) wraz ze świadectwem ukończenia liceum (bądź technikum) - do obu tych dokumentów potrzebne jest też tłumaczenie przysięgłe.

*Uwaga: wymagania na poszczególnych kierunkach mogą różnić się między sobą.

 

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Ważne jest, by uczelnia otrzymała wyniki testu z języka angielskiego do 31 lipca.

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób:

  • IELTS - 6.0

  • TOEFL – 80

Uwaga: wymagania językowe na poszczególnych kierunkach mogą różnić się między sobą.

Magisterskie

Wymagania rekrutacyjne

Na studia magisterskie mogą kandydować wszyscy, którzy ukończyli studia licencjackie lub inżynierskie (studia I stopnia), studia magisterskie lub studiują na ostatnim roku studiów I-stopnia. Studia, które planujesz powinny mieć zbliżony profil do tych obecnych lub ukończonych, ponieważ w procesie rekrutacji kluczowa jest ich zgodność programowa.

  • Wykaz punktów ECTS – osoby, które są jeszcze w trakcie studiów, muszą załączyć wypis punktów ECTS, w którym będzie wykazane, jakie przedmioty były realizowane na studiach oraz ile punktów za nie otrzymano.

  • Dyplom ukończenia studiów licencjackich lub inżynierskich – jeśli jesteś absolwentem wyższej uczelni, nie potrzebujesz wypisu, wystarczy załączyć dyplom ukończenia studiów wraz z suplementem (w języku angielskim lub oryginał z tłumaczeniem)

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Ważne jest, by uczelnia otrzymała wyniki testu z języka angielskiego do 31 lipca.

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób:

  • IELTS - 6.5

  • TOEFL – 90

Uwaga: wymagania językowe na poszczególnych kierunkach mogą różnić się między sobą.

Top-up

Wymagania rekrutacyjne

O przyjęcie na studia Top-up mogą ubiegać się osoby, które ukończyły pierwszy stopień studiów (licencjackie lub inżynierskie), lub są na ostatnim roku tych studiów. Przy ubieganiu się o przyjęcie na studia Top-up, należy mieć 120-180 punktów ECTS (z przedmiotów dotychczas zaliczonych na studiowanym lub ukończonym kierunku), dlatego podczas składania dokumentów upewnij się, że masz wystarczającą ilość  tych punktów. Studia, które planujesz powinny mieć zbliżony profil do tych kontynuowanych lub ukończonych, ponieważ w procesie rekrutacji kluczowa jest ich zgodność programowa. Kończąc studia Top-up, otrzymasz dyplom studiów pierwszego stopnia.

  • Wykaz punktów ECTS – osoby, które są jeszcze w trakcie studiów, muszą załączyć wypis punktów ECTS, w którym będzie wykazane, jakie przedmioty były realizowane na studiach oraz ile punktów za nie otrzymano.

  • Dyplom ukończenia studiów licencjackich lub inżynierskich – jeśli jesteś absolwentem wyższej uczelni, nie potrzebujesz wypisu, wystarczy tylko załączyć dyplom ukończenia studiów wraz z suplementem (w języku angielskim lub oryginał z tłumaczeniem)

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Ważne jest, by uczelnia otrzymała wyniki testu z języka angielskiego do 31 lipca.

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób:

  • IELTS - 6.0
  • TOEFL – 80

Uwaga: wymagania językowe na poszczególnych kierunkach mogą różnić się między sobą.

Uniwersytet Salford posiada na terenie kampusów i w okolicy kilka budynków mieszkalnych. Większość z nich znajduje się w takiej odległości od Uniwersytetu, że na zajęcia można chodzić pieszo, a do dalej położonych obiektów można się dostać bezpłatnym autobusem uniwersyteckim. Spośród 2400 pokoi możesz wybrać najbardziej odpowiedni dla Ciebie. 

Umowę najmu podpisuje się na okres od kilku miesięcy do jednego roku, w zależności od potrzeb. Proponowane są również mieszkania dla rodzin i mieszkania przystosowane do potrzeb studentów niepełnosprawnych i z problemami zdrowotnymi. Uniwersytet zobowiązuje się zapewnić zakwaterowanie wszystkim, którzy złożą wniosek odpowiednio wcześnie. Zakwaterowanie gwarantowane jest na okres co najmniej pierwszego roku studiów.

Proponowane przez Uniwersytet zakwaterowanie:

Peel Park Quarter to nowo wybudowany kompleks oferujący 1 367 pokoi i znajdujący się w samym centrum kampusu Peel Park. Ceny zaczynają się od  £ 81 za tydzień.

  • wygodna lokalizacja

  • pokój kinowy, pokój gier

  • darmowa siłownia

  • pralnia

John Lester and Eddie Colman Courts - zakwaterowanie w przystępnej cenie, niedaleko Peel Park Campus i MediaCityUK. Ceny zaczynają się od  £ 118 za tydzień.
  • pokój gier ze stołami do billarda

  • darmowa siłownia i boisko do koszykówki

  • darmowy parking

  • pralnia

  • ​wpólna kuchnia i biblioteka

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o aplikacji dotyczącej zakwaterowania, możesz znaleźć tu lub napisać pod adres accommodation(eta)salford.ac.uk.

Jeżeli nie reflektujesz na zakwaterowanie oferowane przez Uniwersytet, możesz poszukać mieszkania samodzielnie.
Wiele ofert w cenach dostępnych dla kieszeni studenta proponuje  Manchester Student Homes.
Informacji na temat mieszkań w sektorze prywatnym Uniwersytet udziela tu.
Polecamy również zapoznanie się z rozdziałem doradztwo i pomoc w Manchester Student Homes.