Gloucestershire University

Cheltenham/Gloucester
  • Top 5 university in the UK for number of National Teaching Fellows;
  • Top 5  Globally for International Student Support (ISB 2017);
  • Recent £30 million investment to improve facilities and student experience;
  • Silver rating in Teaching Excellence Framework (TEF);
  •  New Business School and sport facilities open in 2018, state of the art Media & Computing suites, brand new Art & Design studios;
  • 94% of our students find employment/further study after graduation (HESA 2015).
O uczelni
Wymagania rekrutacyjne
Zakwaterowanie
Mapa

University of Gloucestershire – wciąż rozwijający się raj dla studentów

Niech liczby mówią same za siebie. Trzy kierunki realizowane na tym uniwersytecie znajdują się w pierwszej dwudziestce najlepszych w kraju. I tak:

  • na 4 pozycji – biologia

  • na 10 – studia filmowo- operatorskie

  • na miejscu 20 – studia medioznawcze

 

 

Długoletnia tradycja, a jednak nowoczesne zaplecze naukowe

Chociaż uczelnia znalazła się w rankingu dziesięciu najlepszych Uniwersytetów Wielkiej Brytanii, a podczas przeprowadzonych badań 100% studentów wypowiedziało swoje zadowolenie, to jednak wiele rzeczy będziecie mogli wypróbować jako pierwsi: najnowocześniejsze akademiki w miasteczku studenckim w Cheltenhamie, czy też najnowocześniejsze sale wykładowew Gloucester. Popularność uniwersytetu wciąż rośnie, atakże i sam uniwersytet . W stworzenie studentom jak najlepszych warunków inwestuje się tu miliony.

    Badania o wielkim znaczeniu na świecie

    Jeśli marzysz o zastaniu naukowcem lub chcesz dołączyć do rozwiązywania globalnych problemów -ten uniwersytet jest idealną trampoliną do zrealizowania twoich marzeń. Dużą uwagę przywiązuje się do badań w następujących dziedzinach:

    • badania medyczne

    • badania nad ochroną środowiska i ekologią

    • badania antropologiczne

    • tworzenie innowacji

    • strategie biznesowe

     

     

    Praktyka międzynarodowa na innych kontynentach lub praktyka miejscowa w BBC

    Praktykę możesz odbyć, wyruszając na zachód, do Stanów Zjednoczonych lub na wschód – możesz polecieć do Wietnamu. Zależne jest to od kierunku studiów, który wybierzesz: studia biznesowe czy rachunkowość. Studenci innych kierunków także mają dość szeroki wybór miejsc praktyk: „BBC“, „Superdry“, „Intel“, „IBM“ – może być to pierwszy krok do rozpoczęcia waszej kariery.

    Na Uniwersytecie – około 50 agencji studenckich, a w Gloucester około 45 mini festiwali co roku.

    Paintball, „Stand-up“, gra na ukulele, radio studenckie... Jest to tylko kilka propozycji, z których możesz korzystać oraz które pozwolą Ci rozwijać Twoje pasje wraz z osobami, które nadają na tych samych falach co i Ty. Warto pamiętać jeszcze o 35 dyscyplinach sportu oraz stu pięćdziesięcioletniej tradycji zwycięstw w różnych dziedzinach sportowych.

     

     

    Licencjackie

    Wymagania rekrutacyjne

    Wymagana średnia wyników z matury to 60% (z uwzględnieniem dwóch przedmiotów na poziomie rozszerzonym).

    • Świadectwo ukończenia drugiej klasy (liceum) lub trzeciej klasy (technikum) – załącz ten dokument jeśli wciąż się uczysz i dlatego nie masz jeszcze świadectwa ukończenia szkoły średniej. Nie musisz załączać tłumaczenia tego dokumentu.

    • Świadectwo dojrzałości oraz świadectwo ukończenia szkoły średniej – w przypadku ukończenia szkoły średniej wystarczy, że do formularza aplikacyjnego załączysz świadectwo dojrzałości (maturalne) wraz ze świadectwem ukończenia liceum (bądź technikum) - do obu tych dokumentów potrzebne jest też tłumaczenie przysięgłe.

    Wymagania odnośnie języka angielskiego

    Ważne jest, by uczelnia otrzymała wyniki testu z języka angielskiego do 31 lipca.

    Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w jeden z następujących sposobów:

    • matura z języka angielskiego na 60%
    • IELTS - 6.0

    • TOEFL – 80

    Magisterskie

    Wymagania rekrutacyjne

    Na studia magisterskie mogą kandydować wszyscy, którzy ukończyli studia licencjackie lub inżynierskie (studia I stopnia), studia magisterskie lub studiują na ostatnim roku studiów I-stopnia. Studia, które planujesz powinny mieć zbliżony profil do tych obecnych lub ukończonych, ponieważ w procesie rekrutacji kluczowa jest ich zgodność programowa.

    • Wykaz punktów ECTS – osoby, które są jeszcze w trakcie studiów, muszą załączyć wypis punktów ECTS, w którym będzie wykazane, jakie przedmioty były realizowane na studiach oraz ile punktów za nie otrzymano.

    • Dyplom ukończenia studiów licencjackich lub inżynierskich – jeśli jesteś absolwentem wyższej uczelni, nie potrzebujesz wypisu, wystarczy załączyć dyplom ukończenia studiów wraz z suplementem (w języku angielskim lub oryginał z tłumaczeniem)

    Wymagania odnośnie języka angielskiego

    Ważne jest, by uczelnia otrzymała wyniki testu z języka angielskiego do 31 lipca.

    Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób:

    • IELTS - 6.5

    • TOEFL – 90

    Top-up

    Wymagania rekrutacyjne

    O przyjęcie na studia Top-up mogą ubiegać się osoby, które ukończyły pierwszy stopień studiów (licencjackie lub inżynierskie), lub są na ostatnim roku tych studiów. Przy ubieganiu się o przyjęcie na studia Top-up, należy mieć 120-180 punktów ECTS (z przedmiotów dotychczas zaliczonych na studiowanym lub ukończonym kierunku), dlatego podczas składania dokumentów upewnij się, że masz wystarczającą ilość  tych punktów. Studia, które planujesz powinny mieć zbliżony profil do tych kontynuowanych lub ukończonych, ponieważ w procesie rekrutacji kluczowa jest ich zgodność programowa. Kończąc studia Top-up, otrzymasz dyplom studiów pierwszego stopnia.

    • Wykaz punktów ECTS – osoby, które są jeszcze w trakcie studiów, muszą załączyć wypis punktów ECTS, w którym będzie wykazane, jakie przedmioty były realizowane na studiach oraz ile punktów za nie otrzymano.

    • Dyplom ukończenia studiów licencjackich lub inżynierskich – jeśli jesteś absolwentem wyższej uczelni, nie potrzebujesz wypisu, wystarczy tylko załączyć dyplom ukończenia studiów wraz z suplementem (w języku angielskim lub oryginał z tłumaczeniem)

    Wymagania odnośnie języka angielskiego

    Ważne jest, by uczelnia otrzymała wyniki testu z języka angielskiego do 31 lipca.

    Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób:

    • IELTS - 6.0

    • TOEFL – 80

    Zakwaterowanie: dla studentów pierwszego roku miejsce jest gwarantowane!

    Kiedy już wiesz, że zostałeś przyjęty na uniwersytet, masz zagwarantowane miejsce w akademiku lub apartamencie, jeżeli tylko tutaj wypełnisz ankietę przed upływem wskazanego terminu. Im wcześniej wypełnisz dokumenty, tym większa jest szansa, że otrzymasz dokładnie taki pokój, jaki chciałeś. Nie przegap daty zamknięcia rejestracji, gdyż w innym wypadku stracisz możliwość ubiegania się o miejscezamieszkania.