Studia w Chinach

Chiny bardzo dużo inwestują w edukację - uniwersytety są stale modernizowane, mają nowoczesny sprzęt a europejscy studenci zawsze mogą liczyć na wsparcie i pomoc ze strony wykładowców i władz uczelni.

 

Ze względu na obecną sytuację związaną ze znacznym zmniejszeniem liczby stypendiów rządowych przyznawanych studentom z Polski oraz braku możliwości rozpoczęcia studiów w Chinach w tradycyjnym modelu nauczania, tymczasowo zrezygnowaliśmy z pomocy na studia w tym kraju.

Możesz tutaj zostawić swój adres e-mail - jeśli zmieni się sytuacja ze stypendiami i wznowimy pomoc w aplikacji na studia w Chinach, wtedy się z Tobą skontaktujemy :)

 

Studia w Chinach

Posłuchaj, co o nauce w Chinach mówią studenci :)

Co jest najważniejsze podczas aplikacji na uniwersytet w Chinach?

 • Test z języka angielskiego. Ci, którzy wybrali studia licencjackie lub magisterskie, muszą zdać egzamin IELTS lub TOEFL. Zapoznaj się z wymaganiami językowymi każdej uczelni, ponieważ mogą się one różnić od siebie. 
 • Motywacja. Chińskie uczelnie tak jak uczelnie w innych kraje wymagają listu motywacyjnego, aczkolwiek nazywają go inaczej: Study Plan. Aby ubiegać się o przyjęcie na uniwersytet i uzyskać stypendium, musisz przygotować plan studiów, w którym przedstawisz i opowiesz o swoich osiągnięciach, oczekiwaniach i planach kariery zawodowej. Jak napisać Study Plan? Więcej informacji znajdziesz tutaj
 • Referencje. Uczelnie w Chinach wymagają przedstawienia referencji ze szkoły. Najlepiej jeśli zarekomenduje Cię osoba pełniąca wysoką funkcję w szkole taka jak dyrektor czy wicedyrektor.   
 • Dokumenty i daty składania wniosków. Pamiętaj, że gdy aplikujesz na chiński uniwersytet, musisz przesłać więcej dokumentów niż w innych krajach. Najważniejszą rzeczą jest złożenie WSZYSTKICH dokumentów obowiązkowych w uporządkowany sposób, zgodnie z wymaganiami. Bardzo ważne jest również wysyłanie wszystkich dokumentów na czas, dlatego istotne jest byś zapoznał się z  deadline’ami uczelni, na które chcesz aplikować.
 • Oceny. Oceny odgrywają dużą role w aplikacji na większość kierunków dostępnych w Chinach. Szkoły wyższe zwracają szczególną uwagę na świadectwa dojrzałości. Im wyższe oceny, tym większa szansa na uzyskanie stypendium.

Dlaczego Chiny:

 • Wykładowcy pomagają uczniom w przystosowaniu się do nowego środowiska, są gotowi odpowiedzieć na wszystkie pytania, wspierają studentów oraz dbają o przyjazną atmosferę na uczelni. 
 • Chiński rząd stale ulepsza system edukacji - uniwersytety są modernizowane, wyposażone w nowoczesny sprzęt, programy studiów są coraz bardziej praktyczne oraz spełniają oczekiwania międzynarodowe, a studenci dostają najlepsze warunki do nauki. 
 • Teoria jest zawsze połączona z praktyką, zapewniona jest możliwość odwiedzania firm i zapoznawania się z ich modelami operacyjnymi, zespołom projektowym przypisywane są praktyczne zadania np. rzeczywista produkcja przedmiotów, płatne staże w firmach współpracujących z uczelnią.
 • Na uniwersytecie nie będziesz miał problemów z komunikacją w języku angielskim - większość pracowników i profesorów mówi po angielsku i posiada międzynarodowe doświadczenie zarówno związane z prowadzeniem badań zagranicznych jak i w nauczaniu.
 • Nauczyciele są profesjonalistami w swojej dziedzinie. Uczelnie często zapraszają specjalistów z wybranych obszarów naukowych z USA, Australii czy Japonii, dzięki czemu dywersyfikują swoje wykłady i nadają im wymiaru globalnego.
 • Chiny są znane ze swoich wynalazków i błyskawicznego postępu technologicznego, dzięki czemu uniwersytety są wyposażone w nowoczesne laboratoria, które pozwalają zamienić teorię w praktykę!

Fakty

 • Chiński system szkolnictwa wyższego jest jednym z największych na świecie. W kraju jest ponad 37 milionów studentów. To tyle, ile ludzi zamieszkuje cała Polska!
 • Chiny są jednym z najszybciej rozwijających się i najbardziej ekonomicznie stabilnych krajów na świecie.
 • Co roku przyjeżdża tu około 460 tysięcy studentów ze 180 krajów świata, co pozwala na łatwe i szybkie znalezienie przyjaciół w środowisku międzynarodowym :)
 • Od 2004 roku liczba studentów zagranicznych wzrosła o 299%!
 • Chiński system edukacji znany jest z ciągłego doskonalenia i ogromnych inwestycji.
 • Dużą uwagę poświęca się studentom zagranicznym w Chinach. Pracownicy uniwersytetów dbają, asystują i gwarantują najlepsze warunki i wszechstronną pomoc zagranicznym studentom.
 • Jeśli chcesz zdobyć nie tylko konkretną wiedzę zawodową, ale także poszerzyć swoje horyzonty, poznać nową, egzotyczną kulturę i każdy swój dzień nazwać przygodą studia w Chinach są właśnie dla Ciebie :)