Historia studenta

Margarita

Margarita

Kraj
England
Uczelnia
University of Huddersfield
Kierunek
International Business
Rodzaj studiów
Bachelor

Gdy kończyłam dwunasty rok życia zaczęłam się zastanawiać nad tym, kim ja chcę być, gdy dorosnę? Cały czas interesowałam się polityką, ale bałam się całkowicie oddać się jedynie polityce. W kraju mogłam wybrać albo politologię albo studia biznesowe, dlatego bardzo długo zastanawiałam się i rozważałam, co ja mam robić. Pewnego poranka obudziłam się i zrozumiałam, że chcę na 100% zmienić swoje życie. O czym najpierw pomyślałam? Studia za granicą. Rozpoczęłam poszukiwanie informacji w internecie. Dowiedziałam się, że jeżeli chcę aplikować przez Kastu, to mam jeszcze dwa tygodnie na zebranie wszystkich potrzebnych dokumentów. Na początku nie oczekiwałam zbyt wiele, myślałam, że to tylko zabawa i na tym się skończy.
Wysłałam dokumenty na uczelnie Holandii, Szkocji i Anglii. Zdziwiłam się, gdy otrzymałam zaproszenie na studia na wszystkich wybranych uczelniach. Najtrudniejsze pytanie – gdzie pojechać? Wybrałem Anglię. University of Huddersfield. Największe plusy to te, że ten kierunek był idealny i najlepszy przyjaciel, który też dostał się na tą uczelnię. We dwoje, żartując załatwialiśmy sprawy związane z dokumentami dotyczącymi kredytu i stypendium. Bardzo się cieszyłam, gdy dowiedziałam się, że dostałam nie tylko kredyt, ale też stypendium uczelni.
Pierwsze miesiące nauki były niepowtarzalne. Przez pierwsze dni powtarzałam jedynie sobie „OMGOMGOMGOMG”. Uczelnia – współczesna, wykładowcy są zawsze przygotowani udzielić pomocy. Studenci, możesz ich poprosić o pomoc zarówno w kwestiach związanych z nauką jak i w sprawach prywatnych. Najbardziej fascynującą rzeczą było to, że biblioteka jest usytuowana na 6 piętrach uczelni.
Ci, którzy zastanawiają się nad studiami za granicą proponuję najpierw ocenić siebie: czy zdołasz przeżyć bez domu i przyjaciół? Czy potrafisz przystosować się do nowego otoczenia? Jeżeli tak, to naprzód, pakuj walizki.

P.S. Najważniejsze: najlepiej przyjechać przed Freshers Week, to doskonała okazja znaleźć kolegów i nie tylko z uczelni, także z miasta, ponieważ wszędzie odbywają się różne imprezy, jest dużo atrakcji, zniżek i wyprzedaży :)

Powrót do listy historii
Kolejna historia